Cumartesi, Kasım 28, 2020
Ana Sayfa Gündem Haberleri Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (TUS) giriş belgesi yayınlandı

Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (TUS) giriş belgesi yayınlandı

TUS giriş belgesi ÖSYM'nin internet sitesi olan osym.gov.tr adresinden adayların erişimine açıldı. Sınava girmeden önce adayların ÖSYM'den giriş belgesini edinmeleri gerekiyor.

Doktor adaylarının gireceği sınav olan İlkbahar Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (TUS) ile Tıp doktorlarının gireceği seviye tespit sınavı olan (STS)’ye girecek olan adaylar için giriş belgeleri ÖSYM‘nin internet sitesinden yayınlandı.

TUS‘a ilkbahar dönemi sınavı 16 nisan 2017 tarihinde yapılacak. Adayların sınava girebilmeleri için ÖSYM internet sitesinden kullanıcı adı ve şifre bilgilerini tanımlayarak sınava giriş belgelerini (TUS giriş belgesi) almaları gerekiyor. Sınava sayılı günler kala doktor adaylarında heyecan tavan yapmış durumda. Sınava katılacak adaylar sınav saatinden önce sınav yerinde hazır bulunmaları gerekiyor. Sınav sabah saat 10:00‘da başlayacak. Adayların giriş belgesinde yazan uyarıları dikkatle okumaları ve bu uyarılara uymaları gerekiyor.

Sınav saatinden önce belirlenen süreden önce sınav yerine ulaşmış olmaları gereken adaylar, gerekli olan süreden daha geç sınav yerine ulaşırlarsa sınava alınmayacaklar. Bu nedenle giriş belgesinde yazan uyarılarda belirtilen sürelere adayların uyması gerekiyor.

Bir diğer husus ile klinik bilimleri testinin öğleden sonra 14:30’da yapılacağı şeklinde adayların karşısına çıkıyor. Adayların bu sınava da giriş belgesinde belirtilen süreden önce sınav binasına girmiş olmaları gerekiyor. TUS’a girecek doktor adayları https://ais.osym.gov.tr adresine girdikten sonra T.C. numaraları ve şifreleri ile kişisel hesaplarına girerek giriş belgelerini edinmeleri gerekiyor. ÖSYM’nin yaptığı habere göre öğrencilerin sınav saatinden en az 15 dakika öncesinde sınav binalarına girmeleri gerekiyor. Bu saati geciktiren adayların sınava alınmayacakları konusunda özellikle adaylar uyarılıyor.

Geçtiğimiz günlerde yapılan üniversite sınavlarında bu konuda oldukça fazla mağdur öğrencinin bulunması ÖSYM’yi harekete geçirdi. Yapılan duyuruda adayların sürelere uymalarına dikkat etmeleri hususu üzerinde durulması dikkat çekti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

En Çok Okunan Haberler

Ağrı’da 2 uzman çavuşumuz şehit oldu

Ağrının doğubayazıt ilçesinde PKKlı terörüstler ile askerlerimiz arasında çatışma çıktı. Çatışmada 2 askerimiz şehit oldu. Alınan bilgilere göre çatışmanın olduğu bölgenin Türkiye-İran sınırında olduğu...

Şentop: Türkiye kendi hakkını, hukukunu sonuna kadar korumaya kararlı

Doğu Akdenizde Türkiye'nin hak müdafası sürerken tüm hakkıyla sürerken TBMM başkanı Şentoptan önemli açıklamalar geldi. TBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Türkiye kimsenin hakkına, hukukuna talip...

Dünya Ekseninin Eğik Olmasının Türkiye Üzerindeki Etkileri

Dünyamızı incelemeye devam ediyoruz. Bu konumuzda Dünya ekseninin eğik olmasının ülkemiz üzerindeki etkisi ile birlikte Eksen eğikliğinin ve yıllık hareketin sonuçları nedir kısaca açıklamaya çalışacağız.Yer ekseni yörünge düzlemine...

MHK’nın yeni başkanı kim oldu? Metin Tokat kimdir?

Geçtiğimiz günlerde mevcut MHK başkanı olan Zekeriya ALP ve arkadaşlarının istifasının ardından yeni MHK başkanının kim olacağı merak ediliyor. TFF yönetimi bu gündemle yarın...

Son Yorumlar