Pazartesi, Kasım 23, 2020
Ana Sayfa Gündem Haberleri Öğretmen Seminerleri Ne Zaman Yapılacak? Uzaktan mı Yüz Yüze mi Olacak?

Öğretmen Seminerleri Ne Zaman Yapılacak? Uzaktan mı Yüz Yüze mi Olacak?

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından her yıl okullar açılmadan önce düzenlenen öğretmen seminerleri bu yıl pandemi sebebiyle yoğun baskı ve istekle uzaktan yapılması talep edilmiştir. Fakat son karar geldi ve 2020 yılında seminerlerin okullarda yüz yüze yapılacağı açıklandı.

ÖĞRETMEN SEMİNERLERİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenerek her yıl okulların eğitime başlamasına az bir süre kala düzenlenen seminerler bu yıl 24 Ağustos Pazartesi günü başlıyor. Bu seminerle birlikte öğretmenlere yeni eğitim yılında yapılacak değişiklikler ile ilgili bilgiler verilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı yaptığı açıklamada bu yıl seminerlerin okullarda düzenlenmesine karar verdi. Bu durumda seminerler ilgili öğretmenlerin görevli oldukları okullardaki görevli yönetici ve öğretmenlerin katılmasıyla düzenlenmiş olacak.

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Bu yıl pandemi nedeniyle okullarda da aksama meydana geldi. MEB yaptığı açıklama ile 31 Ağustos 2020 tarihinde açıklanacağını duyurdu. Aynı takvime göre okullar 18 Haziran 2021 tarihinde son bulacak ve öğrenciler tatile girecek.

Eğitim 31 Ağustos tarihinde başlasa da bu yüz yüze olmayacak. Pandemi nedeniyle 31 Ağustos ayından 21 Eylül tarihine kadar eğitimler uzaktan eğitim yöntemi ile yapılacak. 21 Eylülden sonra ise öğrenciler fiilen okula gitmeye başlayacak. Şunu da belirtmek gerekir ki pandeminin gidişine göre MEB tarafından bu takvimde değişikliğe gidilebilir.

Birimci dönem ara tatili 16-20 Kasım 2020, yarı yıl tatili 25 Ocak-5 Şubat 2021, ikinci dönem ara tatili ise 12-16 Nisan 2021 olarak belirlendi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

En Çok Okunan Haberler

Ağrı’da 2 uzman çavuşumuz şehit oldu

Ağrının doğubayazıt ilçesinde PKKlı terörüstler ile askerlerimiz arasında çatışma çıktı. Çatışmada 2 askerimiz şehit oldu. Alınan bilgilere göre çatışmanın olduğu bölgenin Türkiye-İran sınırında olduğu...

Şentop: Türkiye kendi hakkını, hukukunu sonuna kadar korumaya kararlı

Doğu Akdenizde Türkiye'nin hak müdafası sürerken tüm hakkıyla sürerken TBMM başkanı Şentoptan önemli açıklamalar geldi. TBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Türkiye kimsenin hakkına, hukukuna talip...

Dünya Ekseninin Eğik Olmasının Türkiye Üzerindeki Etkileri

Dünyamızı incelemeye devam ediyoruz. Bu konumuzda Dünya ekseninin eğik olmasının ülkemiz üzerindeki etkisi ile birlikte Eksen eğikliğinin ve yıllık hareketin sonuçları nedir kısaca açıklamaya çalışacağız.Yer ekseni yörünge düzlemine...

MHK’nın yeni başkanı kim oldu? Metin Tokat kimdir?

Geçtiğimiz günlerde mevcut MHK başkanı olan Zekeriya ALP ve arkadaşlarının istifasının ardından yeni MHK başkanının kim olacağı merak ediliyor. TFF yönetimi bu gündemle yarın...

Son Yorumlar