Cumartesi, Mayıs 21, 2022
Ana SayfaDeğerli BilgilerÇocukların Okulda Başarılı Olmaları İçin Ne Yapmalı

Çocukların Okulda Başarılı Olmaları İçin Ne Yapmalı

Çocuğun başarısı nasıl arttırılır? Çocukların okulda başarılı olabilmesi için yapılması ve uyulması gereken öneriler var. Çok hassas bir durumdur bu özellikle okula yeni başlayan öğrenciler için kaygılanan ailelerin yazımızı dikkatli bir şekilde okumaları gerektiğini düşünüyorum. Kim istemez çocuğunun Okulda başarılı olmasını elbetteki bunu her Anne Baba ister.

Öncelikle çocuğunuz için kaygılanmayı bir kenara bırakmalısınız.Çocuğunuz için ne yapabileceğinizi düşünmelisiniz bu çok daha doğru olacaktır.Zeki olup okulda bu zekiliğini başarılı olarak gösteremeyen çocuklar vardır.Yeterli zeka potansiyeline ve yeteneklere sahip olan bir çok çocuk okulda başarılı olamayabilirler.

Çocuğunuz sizin ona olan güven ve inancınızı bilmeli onun başarılı olacağına inandığınızı ona göstermelisiniz. Çocuğunuza devamlı olumlu yaklaşmalısınız özellikle okumayı yeni öğrenmeye başlayan çocuklarda bu çok daha önemlidir sabırlı olmayı deneyin. Gerçi inanın bu bazen imkansız gibi gelebilir biz anne ve babalara ama bunu yapmak durumundayız.

Çocuğunuzu övün onun başarılarını takdir edin. Çocuğunuzun başarılı olmasını istiyorsanız ona sürekli olumlu mesajlar vermeyi denemelisiniz. Sen bunu yaparsın sen bu işi başarırsın sana güveniyorum sen çok zekisin sana inanıyorum gibi mesajları vermelisiniz çocuğunuza. Çocuğunuzun yanında kavga etmeyin yüksek sesle bağırmayın. Çocuğunuza güvendiğinizi ispatlayın onu motive etmek için küçük ödüller verebilirsiniz bunu alışkanlık haline getirmemek şartıyla tabiki.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

En Çok Okunan Haberler

Son Yorumlar