Salı, Eylül 21, 2021
Ana SayfaMedya HaberleriAnkara hava durumu gün gün meteoroloji verileri açıkladı

Ankara hava durumu gün gün meteoroloji verileri açıkladı

Adım adım yaza gittiğimiz şu günlerde mevcut mevsimin de etkisi ile yağmur etkisini gösteriyor. Yağmur yağacak mı soruları peşi peşine geliyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü ise her an güncel hava durumunu Ankara için paylaşmaya devam ediyor. Önümüz bayram ve kurban bayramında hava sıcaklıklarının ne olacağı konusunda da meteorolojiden açıklamalar bekleniyor.

Bu yıl kurban bayramı 19-22 Temmuz tarihlerinde idrak edilecek. Kurban bayramında da hava sıcaklıklarının gece 16-18 derece, gündüz ise 30-36 derece arasında olması bekleniyor.

Haber güncelleme 03.09.2021

Son gelen verilere Ankara’da hafta sonu yağış görünmüyor. Alınan ve sizlerin de aşağıda gördüğünü verilere göre Ankara’da 5 gün boyunca hava durumu şu şekilde olacağı tahmin ediliyor; 30 ocak 2021 pazar günü en yüksek sıcaklık 29 derece olurken, en düşük sıcaklık 17 derece olacağı tahmin ediliyor. 30 ocak cumartesi günü en yüksek 31, en düşük 18 derece olacağı tahmin edilmektedir.

Ankara kurban bayramında hava durumu yağmur yağacak mı?

Bilindiği üzere sonbahar yaklaşırken her zaman yağmurlar etkili olmaktadır. Ülkemizde de şuan yaz mevsiminin sonuna doğru gelirken, sonbahar aylarına doğru yaklaşıyoruz. Ülke geneline bakacak olursak Orta Akdenizden yağış gelirken, balkanlardan ise soğuk hava giriş yapacağı tahmin ediliyor. Doğu anadolu bölgemizde yağış görünmez iken Karedeniz ve iç bölgelerde bu hafta sonu yağış etkili olacak. Fakat önümüzdeki günlerden itibaren hava sıcaklıkları hissedilirderecede artacak.

Şuan ülke genelinde sıcaklıklar mevsim şartları ile eşdeğer devam ederken, perşembe gününden itibaren sıcaklıkların mevsim şartlarının altına düşeceği tahmin ediliyor. Sıcaklıkların iç ve kuzey batı bölgelerinde 25 ila 30 derece arasında olacağı tahminler arasında. Asıl sorumuza tekrar gelecek olursak Ankara’ya yağmur yağacak mı sorusunun cevabı; hayır yağmayacak. En azından önümüzde 4-5 gün meteoroloji verilerine göre yağmur yağmayacağı görülüyor… Ayrıca kurban bayramında da hava sıcaklıklarının gece 16-18 derece, gündüz ise 30-36 derece arasında olması bekleniyor.

Yaşadığımız mevsim itibariyle havalar çok değişkenlik gösteriyor. Özellikle de şuanki dönemde daha çok yağmur etkisini gösteriyor. Yaz ayının son günlerini yaşadığımız ve adım adım ilkbahara gittiğimiz dönemde Meteoroloji Genel Müdürlüğü uyarılarını bir bir yapmaya devam ediyor. İşte Ankara için Yağmur yağacak mı sorusunun cevabı.

Meteorolojiden gelen son bilgilere göre 30 ocak 2021 tarihi itibariyle yağmur tahmini bulunmamaktadır. Önümüzdeki üç gün hava sıcaklığı en yüksek 29, 31, 33 derece olurken, en düşük sıcaklıklar ise 17, 18, 19 derece olacağı tahmin ediliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

En Çok Okunan Haberler

Son Yorumlar